Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення 137 суддів у період з січня по червень 2025 року.

Про це повідомляє офіційний сайт ВРП.

За загальними обставинами було звільнено 108 суддів.

Із них:

  • 103 судді звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку, зокрема:
    • 72 судді місцевих судів;
    • 29 суддів апеляційних судів;
    • 2 судді Верховного Суду.
  • 5 суддів місцевого суду подали заяви про звільнення за власним бажанням.

Окрім цього, за особливими обставинами Вища рада правосуддя звільнила ще 29 суддів.

Серед них:

  • 21 суддю — за вчинення істотного дисциплінарного проступку;
  • 8 суддів — на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подань з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У Вищій раді правосуддя підкреслюють, що ухвалені рішення відповідають вимогам чинного законодавства та спрямовані на зміцнення довіри до судової системи.