Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення 137 суддів у період з січня по червень 2025 року.
Про це повідомляє офіційний сайт ВРП.
За загальними обставинами було звільнено 108 суддів.
Із них:
- 103 судді звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку, зокрема:
- 72 судді місцевих судів;
- 29 суддів апеляційних судів;
- 2 судді Верховного Суду.
- 5 суддів місцевого суду подали заяви про звільнення за власним бажанням.
Окрім цього, за особливими обставинами Вища рада правосуддя звільнила ще 29 суддів.
Серед них:
- 21 суддю — за вчинення істотного дисциплінарного проступку;
- 8 суддів — на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подань з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
У Вищій раді правосуддя підкреслюють, що ухвалені рішення відповідають вимогам чинного законодавства та спрямовані на зміцнення довіри до судової системи.




