29 серпня в Україні відзначають День пам’яті загиблих захисників.
Цей День пам’яті в Україні започаткували у 2019 році.
Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни, що відбувся до повномасштабного вторгнення.
Саме тоді відбувався вихід українських військових з оточення біля Іловайська у 2014 році. Тоді росіяни, діючи у приманній для них традиції, порушили домовленості.
Були домовленості про так званий «зелений коридор» і росіяни обіцяли пропустити українські підрозділи.
Попри домовленість українців, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором», почали розстрілювати з усіх типів зброї.
Шлях українських підрозділів пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного та трагічного дня 29 серпня 2014 році став соняшник.
За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
Вже в умовах повномасштабного російського вторгнення наприкінці травня 2022 року Верховна Рада ухвалила рішення про створення Національного військового меморіального кладовища, на якому з почестями ховатимуть загиблих захисників та захисниць.
Такі меморіальні кладовища – відома світова практика вшанування воїнів, які віддали життя за свою країну. Такі кладовища є у США, Канаді, Франції, Польщі та інших країнах.





