Кабмін подав до Верховної ради проєкт закону про державні резерви, якимпропонується передбачити можливість зберігання запасів палива на території країн Європи.
Про це йдеться у законопроєкті №9079.
Проєкт закону має на меті реформування діючої на сьогодні системи державного матеріального резерву.
"Чинні засади функціонування державного матеріального резерву, порядок його формування та використання ґрунтуються на застарілих принципах і не враховують сучасних змін у ситуації, в якій перебуває Україна", – йдеться у пояснювальній записці до документу.
Проєктом закону пропонується: розмежування державного матеріального резерву та мобілізаційного резерву, а також пропонується чітке визначення балансоутримувача як державного матеріального резерву так і балансоутримувачів мобілізаційного резерву; передбачити оновлені принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей; законодавчо закріпити поняття резервування, порядок та критерії відбору резервантів; удосконалити порядок проведення освіження матеріальних цінностей; передбачити можливість зберігання палива на території країн Європи; ввести варіант штрафних санкцій, який надасть змогу посилити відповідальність та дозволить дисциплінувати суб’єктів господарювання; встановити, що рішення про застосування фінансових санкцій є виконавчим документом; звільнити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних резервів від сплати судового збору; створити захищену автоматизовану базу даних, відповідно до якої здійснюються зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення інформації, та формування звітності, з дотриманням вимог законодавства, яким врегульовано питання доступу до інформації з обмеженим доступом.






