У Запоріжжі добігає кінця зведення сучасного житлового комплексу для внутрішньо переміщених осіб. Наразі на майданчику вже змонтовано 23 із 25 модульних будинків, реалізацію проєкту фінансує Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).

Про це повідомляє видання “INFORM.ZP.UA”.

20 з них розраховані на родини з чотирьох осіб, ще п’ять – на 5–6 людей.

Будиночки повністю готові для проживання: облаштовані меблями, побутовою технікою, опаленням, кондиціонерами та санвузлами. Наразі триває підключення до комунікацій – уже забезпечили водопостачання й водовідведення. Інженерні мережі планують прокласти до кінця року.

Також на території встановили зовнішнє освітлення, контейнери для відходів і є цілодобова охорона. На початку 2026 року тут облаштують під’їзну дорогу, тротуари, клумби та зони відпочинку.

Житло для переселенців буде безоплатним, мешканці сплачуватимуть лише за комунальні послуги. Ввести модульне містечко в експлуатацію планують на початку 2026 року.

Раніше ми повідомляли, що до кінця року в Запоріжжі планують створити нові та відремонтувати наявні місця для тимчасового проживання переселенців.

РАНІШЕ МИ ПОВІДОМЯЛИ: Найважливіше для внутрішніх переселенців за минулий тиждень