18 травня при Полтавській міській раді відбулося перше засідання Ради з питань ВПО нового складу. Під час заходу йшлося про налагодження співпраці між місцевою владою, громадськими організаціями та переселенцями, щоб краще представляти й захищати їхні інтереси в громаді.
Про це повідомляє Полтавська міська рада.
З вітальним словом до учасників звернувся перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. Він наголосив на важливості консолідації зусиль влади, громадських організацій та самих ВПО задля напрацювання дієвих рішень і створення належних умов підтримки людей, які через війну були змушені залишити свої домівки.
Учасники розглянули ключові організаційні питання, зокрема обрали керівний склад Ради з питань ВПО. Головою Ради обрано Валентину Троян, заступником голови — Оксану Лугову, секретарем — Віту Гонтар.
Також обговорили особливості діяльності Ради ВПО як консультативно-дорадчого органу, її функції, права та обов’язки. Відповідні доповіді представили регіональна юристка БО «БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”» у Полтавській області Ірина Коряк та спеціалістка по роботі з Радами ВПО Наталія Сичова.
Окрему увагу учасники приділили питанням взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Про механізми співпраці та підтримки розповіла регіональна координаторка з взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Коваленко.
РАНІШЕ МИ ПОВІДОМЛЯЛИ: У Кривому Розі переселенцям видаватимуть гуманітарну допомогу






