Станом на сьогодні Україна підготувала все необхідне для проведення другого Саміту миру, хоча озвучені раніше терміни проведення зустрічі були орієнтовними.

Про це на брифінгу заявив речник МЗС Георгій Тихий, пише Суспільне.

«Україна все підготувала для проведення другого Саміту миру. Провела всі тематичні конференції, які узгодили спільні позиції за пунктами формули миру. Тобто Україна станом на зараз, можна сказати, теж у сильній дипломатичній позиції, тому що має все підготовлене», – сказав він.

Також речник МЗС зазначив, для результативності саміту потрібна підготовка.

«Тобто Україна, станом на зараз, можна сказати, теж в сильній дипломатичній позиції, бо має все підготовлене. Але, звісно, для того, щоб саміт цей відбувся, щоб він був результативним, потрібна підготовка. Тобто терміни, які озвучувалися, були орієнтовними, і Україна завжди намагається все зробити якомога швидше, як ви знаєте», – сказав Тихий.

Він додав, що робота над підготовкою все ще триває.

«Просто саміт, або просто подія заради події не потрібна, потрібно щось результативне. От над цим робота і триває», – сказав речник МЗС.

Нагадаємо, після першого Саміту миру, що відбувся 15-16 червня 2024 року в Швейцарії, уже 94 країни та організації приєдналися до спільного комюніке саміту, яке, однак, стосується лише 3 з 10 пунктів Української формули миру: ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, дітей.