Відвідувачі музею історії імені Олександра Ковтуна, що в місті Мала Виска на Кіровоградщині, фотографують експозицію з майоліковим півником, який став символом української стійкості.
Про це повідомляє Суспільне з посиланням на наукову співробітниця музею Юлію Вавілову.
«У місті Мала Виска на Кіровоградщині в музеї історії імені Олександра Ковтуна знайшли майолікового півника. Його зробили на тому ж заводі, що і «півника з Бородянки», який став символом української стійкості у соцмережах. Вирішили зробити з нього експозицію», – йдеться у повідомленні.
За словами Вавілової, нову експозицію створили, коли на фото побачили кухонну шафку у звільненій Бородянці.
«Відвідувачам музею півник подобається. Вони розпитують про нього та фотографують», – запевняє вона.
У музей на Кіровградщині майоліковий півник потрапив рік тому, його принесла родина Рибальченків. Експонат зберігали у фондах. Цих півників виготовляли у 50-70-х роках минулого століття на Васильківському майоліковому заводі. Авторами є майстри художньої кераміки Валерій та Надія Протор’єви.
Нині музей планує зробити нову експозицію, а тому приймає речі, які пов’язані з російсько-українською війною.
Нагадаємо, майоліковий півник став символом української мужності після того, як в Україні побачили світлину кухонної шафки у звільненій Бородянці.





