Наразі в Україні близько 900 тисяч школярів навчаються дистанційно. У МОН кажуть, що це величезна цифра.

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий , передає NV.

Він вважає, що треба повернути якомога більше дітей до очного навчання. Зокрема там, де це можливо.

Посадовець зазначив, що у звичайних українських школах дистанційне навчання, на жаль, не завжди забезпечує відповідну якість.

“Україна пройшла міжнародне дослідження PISA, зробила це прямо під час активної фази війни, і ми бачимо в загальній динаміці падіння опанування навичок учнями”,
– зауважив міністр.

І додав: якщо говорити про Україну, то на падіння навчальних результатів продовжує впливати війна.

“Ми маємо освітні втрати, а саме – відставання загалом по країні учнів від того, що вони мають засвоїти на своєму етапі навчання. Втрати ми оцінюємо в середньому у півтора року,”– уточнив Лісовий.

І додав, що війна також спричинила освітні розриви. Так, помітною є різниця між якістю освіти в місті та в сільській місцевості.

“Загалом по країні значне відставання учнів в читацьких навичках, як навичках розуміння та аналізу тексту. Ми маємо відставання в природничих дисциплінах і математиці. В селі ці відставання більші, ніж в містах,” – повідомив міністр освіти.

І додав, що МОН бачить і визнає ці проблеми, і вони потребують ряду політик для вирішення.