Впроваджена урядом програма “Кешбек на пальне” завершилася 31 травня. За час її дії, з 20 березня, нею скористалися майже 2,3 млн українців.
Про це повідомили у Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства України.
Там нагадали, що кешбек на пальне Уряд запровадив у березні 2026 року як тимчасовий антикризовий інструмент у відповідь на різке зростання світових цін на нафтопродукти через загострення ситуації на Близькому Сході. Зазначається, що програма була орієнтована насамперед на власників автомобілів масового сегмента, для яких витрати на пальне є відчутною частиною сімейного бюджету.
91% користувачів програми — власники автомобілів бюджетного класу з невеликим об’ємом двигуна, кажуть у Мінекономіки.
“За трохи більше ніж два місяці роботи програми 2,3 млн українців отримали кешбек від держави. До програми також долучилися понад 220 операторів АЗС — від великих мереж до локальних заправок. Це підтверджує високу затребуваність такого інструменту підтримки в період цінового шоку”, — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Віталій Кіндратів.
Так, кешбек нараховувався автоматично під час безготівкової оплати пального на АЗС, що брали участь у програмі. Розмір компенсації становив 15% на дизельне пальне, 10% на бензин та 5% на скраплений газ.
У Мінеконміки наголосили, що кешбек на пальне від початку розглядався як тимчасовий інструмент підтримки та завершується відповідно до затверджених строків.






