З 1 квітня 2025 року на водоймах Донецької області розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Ці обмеження запроваджуються для збереження популяції риби в період її розмноження, а терміни залежать від температури води та інших природних чинників.

Про це повідомляє Патріот Донбасу із посиланням на Донецьку ОДА.

Відповідно до розпорядження обласної військової адміністрації № 226/5-25, Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області здійснюватиме комплекс заходів для забезпечення ефективного контролю:

  • охорона водних біоресурсів у нерестовий період;
  • спостереження за ходом нересту та станом рибних запасів;
  • профілактична робота серед населення щодо дотримання правил рибальства;
  • боротьба з незаконним виловом риби та контроль за її перевезенням і продажем.

Внутрішні рибогосподарські водойми області перебуватимуть під постійним наглядом рибоохоронних служб. Порушникам загрожують штрафи та інші адміністративні заходи. Дотримання заборони допоможе зберегти рибні запаси та підтримати екосистему регіону.