Суд у Дніпрі залишив Ігоря Яковенка, більш відомого, як митрополит Арсеній зі Святогірської лаври, під цілодобовим домашнім арештом.
Засідання по справі Яковенка, який обвинувачується у поширенні інформації про блокпости на території Святогірської громади та у запереченні російської агресії, відбулося вчора, 20 квітня.
Сторона захисту хотіла аби запобіжний захід Яковенку був змінений на нічний домашній арешт, або його було відпущено на поруки, або мають бути особисті зобов’язання.
Однак, Чечелівський районний суд вирішив, що Яковенко має залишатися під цілодобовим домашнім арештом. Термін дії запобіжного заходу – два місяці.
Яковенко брав участь у судовому засіданні через відеокоференцію.
Наскільки наразі відомо, він наразі не перебуває у Святогірській лаврі, а знаходиться у Києві.

Наступне судове засідання заплановано на 13 травня.
Ігор Яковенко, він же митрополит Арсеній обвинувачується за двома статтями ККУ – поширенні інформації військового характеру та запереченні російської агресії.
Чечелівський районний суд Дніпра випустив Яковенка з СІЗО 25 лютого. Суд замінив йому запобіжний захід – з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт до 25 квітня 2026 року без застосування електронного засобу контролю.
Ігор Яковенко, у якого припинено громадянство України, через наявність паспорта РФ, обвинувачується у поширенні інформації військового характеру, зокрема інформації про блок-пости на території Святогірської громади, що входить до Краматорського району. Інше обвинувачення стосується заперечення російської агресії.
Справа Яковенка щодо поширення інформації про блокпости Сил оборони України на території Святогірської громади з червня 2024 року розглядалася у Слов’янському міськрайонному суді. розгляд справи там залишився на етапі підготовчого засідання.
Справу передали зі Слов’янська до Дніпра, та було додане ще одне обвинувачення – у запереченні російської агресії. Навесні 2022 року під час літургії митрополит Арсеній (Яковенко) заперечував, що до масованих обстрілів Донеччини причетні російські військові.
У березні у Святогірській лаврі стверджували, що Яковенку було зроблено операцію на серці, та що операція «завершилася благополучно».
Нагадаємо, що апеляційний суд у Харкові відправив українофобку за ґрати, якій раніше було призначено умовне покарання.






