Дуже багато людей, серед яких учасники російсько-української війни, сьогодні прийшли до апеляційного суду підтримати комбата Павла Лановенка. Коли стала відома ухвала суду, роздратування дійшло до крайньої межі. Все закінчилося штовханиною з охороною суду. А от прокурорам вдалося уникнути спілкування з розлюченими ветеранами.
У Донецькому апеляційному суді у Бахмуті сьогодні, 12 січня, розглядали апеляцію на запобіжний захід Павлу Лановенку – командиру 37 окремого мотопіхотного батальйону. Зовсім недавно, а саме 4 грудня минулого року, Лановенко був нагороджений орденом Данила Галицького. Крім того, він має декілька бойових нагород.
Комбата підозрюють у перевищенні влади або службових повноважень стосовно свого підлеглого. Слідство, яке проводить ДБР, вважає, що Лановенко побив бійця. І це привело до тяжких наслідків:
«закрита травма живота з розчавленням селезінки, хвоста підшлункової залози та кореня грижі товстої кишки, гемоперітонеум (масивна крововтрата), гостра постгеморагічна анемія середньої тяжкості»
Саме такий діагноз був поставлений у військовому госпіталі, куди був відправлений боєць. Цю інформацію на своїй сторінці у Фейсбук опублікувало Оперативне командування «Південь».
Там же була інформація про те, що у бійця була «гостра інтоксикація невідомої речовини». Тобто військовий був під впливом наркотичних речовин. Як сьогодні заявила сторона обвинувачення, ніякого наркотичного сп’яніння нібито не було.
26 грудня 2020 року слідчими ДБР (м. Краматорськ) було розпочате кримінальне провадження по ч. 3 ст. 406 КК України «Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості». Потім справу було перекваліфіковано в кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 426-1 КК України «Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень».
У той же день суд Краматорська обрав Лановенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на гауптвахті 30 днів.
Саме цю ухвалу суду сьогодні оскаржували в апеляційному суді Бахмуту.
Ось що казали люди перед початком судового засідання. В усіх була надія на те, що запобіжний захід буде пом’якшено.
Руслан Каплун, «Національний корпус», щодо колаборантів, які не мають жодного запобіжного заходу і ситуації з комбатом:
«Це взагалі неприпустимо. Людина з нагородами. Він пішов добровольцем у 2014 році і досі служить. Обирати йому такий запобіжний захід – це взагалі несповна розуму».
Ветеран російсько-української війни Руслан Усік:
«Павло пішов на війну з самого початку, звичайним рядовим. Майбутнє за такими комбатами. Він достойний офіцер. Він завжди своїх бійців береже і знайшов би у тій ситуації законний спосіб покарати того наркомана. Ми сподіваємося, що буде пом’якшення запобіжного заходу».
Пан Руслан вважає що справа сфабрикована.
Підтримати комбата на суді приїхали учасники російсько-української війни, діючі військові, представники Національного корпусу, Правого сектору, мешканці декількох міст Донеччини. Всього зібралося більше сотні людей.
Через карантинні обмеження до судової зали пустили далеко не всіх. Навіть були обмеження щодо кількості ЗМІ у залі. Усього пустили 5 журналістів. Охорона суду ретельно перевіряла усіх, хто хотів потрапити до суду.
Взяти комбата на поруки приїхав виконувач обов’язків Командувача ООС генерал-майор Віктор Ганущак, були клопотання він офіцерів частини, де служить старший лейтенант Лановенко про взяття на поруки, клопотання від народних депутатів.

Дуже багато людей сподівалося, що запобіжний захід буде змінено, на більш м’який.
Ось що говорив на суді генерал-майор Віктор Ганущак стосовно того, як він буде забезпечувати вимоги правоохоронних органів, якщо комбата відпустять на поруки:
«Старший лейтенант Лановенко буде відкомандирований під моє командування і всі питання будуть чітко врегульовані і триматися під контролем».
Прокурори заперечували, що потерпілий був під наркотиками, коли сталося нібито побиття. І як доказ цього було надано відповідний документ з військового шпиталю у Покровську з аналізами сечі, де слідів цілої купи наркотиків не знайдено.

Прокурор переплутав військове звання Командувача ООС, назвавши його генерал-лейтенантом. Крім того, прокурор вважає, що генерал-майор Ганущак може перевести не тільки Лановенка, але й будь-кого зі свідків, що може надати можливість впливати на них.
Коли оголошувалася ухвала суду про продовження тримання під вартою Лановенка, більшість людей була біля будівлі. Обуренню не було меж.

Учасники бойових дій дуже хотіли поспілкуватися з прокурорами і навіть заблокували прокурорське авто та був притягнутий сміттєвий бак.

Спілкування не відбулося. Можливо прокурори вийшли через інший вихід, або взагалі сиділи у будівлі суду. Люди були обурені тим, що дуже багато зрадників України зараз себе почувають прекрасно, а у деякого з тих, хто вже знаходиться на лаві підсудних, немає жодного запобіжного заходу і судові засідання не відбуваються.
Коли виводили комбата сталася невеличка штовханина з охороною суду.
Тепер всі очікують, коли закінчиться запобіжний захід. Якщо прокуратура буде клопотати про продовження арешту, то судове засідання буде проходити у Краматорську.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!