Опитування показало, що 85% жителів Гренландії хотіли б залишитися у складі Данського королівства, а ідею приєднання до США розглядають лише 6% опитаних.
Про це свідчать результати опитування, результати якого опублікувало данське видання Berlingske, передають Українські Новини.
Опитування проводили з 22 по 26 січня методом вебінтервʼю з репрезентативною вибіркою з 497 громадян Гренландії віком від 18 років. Статистична похибка становить 3,1%. 9% жителів острова поки не визначилися з відповіддю на питання.
«Я рада, якщо опитування покаже, що багато гренландців хотіли б бачити продовження тісної співпраці з Данією. Можливо, в іншій формі, ніж та, яку ми знаємо сьогодні, тому що з часом все змінюється», ‒ прокоментувала премʼєрка Данії Метте Фредеріксен.
Напередодні вона провела зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, президентом Франції Емманюелем Макроном і генеральним секретарем НАТО Марка Рютте, показавши, що уряд острова бачить своє майбутнє з Європою, а не Америкою.
Як зазначає видання, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Париж розглядає можливість відправки військ до Гренландії. Це відбувається на тлі заяв президента США Дональда Трампа про бажання встановити американський контроль над островом.






