Протягом 2025 року Секретаріат Уповноваженої із захисту державної мови отримав близько трьох тисяч скарг на порушення мовного законодавства. Майже 40% звернень стосувалися Києва.
Про це повідомили у Секретаріаті Уповноваженої із захисту державної мови Олени Івановської.
Всього за рік зафіксували 3122 звернення, з яких 2888 стосувалися ймовірного порушення мовного закону.
Найбільше скарг надійшло з:
- Києва – 1117;
- Одещини – 445;
- Харківщини – 374;
- Дніпропетровщини – 261;
- Київщини – 105;
- Запоріжжя – 58.
Читайте також: Івановська запропонувала підвищити штрафи за порушення Закону про мову
Найчастіше порушення стосувалися таких сфер:
- вебсайтів та інтернет-представництв – 747;
- зовнішньої реклами та вивісок – 547;
- обслуговування – 517;
- освіти – 196;
- інформації про товари та послуги – 162;
- культури – 142;
- органів влади – 115;
- охорони здоров’я – 112;
- медіа – 103;
- транспорту – 70.
Ще 53 громадянина звернулися із проханням надати роз’яснення щодо використання української у сфері обслуговування, освіти й медіа, а також правопису.





