Через повномасштабне вторгнення рф, багато українців змушені були покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Наразі в Україні налічується близько 5 млн ВПО, які не мають житла.

Про це повідомляє “Дзеркало Тижня”.

Президент України Володимир Зеленський доручив міністру фінансів Сергію Марченку та віцепремʼєр-міністру з відновлення Олексію Кулебі створити програму підтримки внутрішніх переселенців. Вона має бути готова протягом двох тижнів. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд змінив порядок обчислення середнього доходу для ВПО: деталі

Зеленський також зустрівся з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо, яка приїхала до України.

«Я вдячний за підтримку України – програми ЄБРР спрямовані на багато важливих напрямків. І сьогодні ми говорили, зокрема, про необхідність підтримки українських переселенців – тих, хто був змушений покинути дім через війну», – зазначив президент.

Глава держави наголосив, що головним питанням для мільйонів внутрішньо переміщених осіб залишається житло.

«Наші партнери точно мають ресурс, щоб допомогти із цим», – підкреслив президент.