Українські соціологи зафіксували погіршення рівня щодо ставлення суспільства доветеранів. Йдеться про повернення військовослужбовців до цивільного життя після війни.
Це показують дані чергового вересневого загальнонаціонального опитування "Образ ветеранів в українському суспільстві", передаєMilitary Media Center.
Опитування було презентованоУкраїнським ветеранським фондом Мінветеранів та Соціологічною групою "Рейтинг" в Military Media Center сьогодні, 21 вересня.
"Згідно з дослідженням, попри те, що 79% респондентів досі вважають, що в суспільстві є повага до ветеранів, частка тих, хто має протилежну думку зросла з 6% до 18%.Якщо в липні 2022 року 55% опитаних говорили про беззаперечну повагу з боку суспільства до ветеранів, то у вересні 2023 року таких лише 25%", — йдеться у повідомленні.
Також соціологи зафіксували ріст очікування щодо можливих ризиків, які стосуються життя ветеранів, а саме:
ризик відсутності роботи(за рік відсоток виріс із 34% до 42%), конфліктів у родинах ветеранів (з 31% до 46%), зловживанням алкоголю та наркотичних речовин (з 31% до 43%), самогубств (з 18% до 28%), порушення законів (з 13% до 23%).
Більше ці ризики відчувають саме рідні ветеранів, які брали участь в бойових діях ще з 2014 року.
Водночасрівень абсолютної довіри до ветеранів та військових стає нижчим. Наразі показники становлять понад 90%, проте у вересні 2023 рокувідсоток довіри абсолютної до ветеранів АТО з липня 2022 року знизився з 60% до 52%.
Крім того, рівеньабсолютної довіри до ветеранів, які мають повернутися зараз,знизився із 71% до 58%. Своєю чергоюдо захисників, який зріс у лютому 2023 року до 75%, нині впав до 61%.






