В Україні продовжується тренд на зростання вакансій на ринку праці. Так, у лютому кількість пропозицій роботи зросла на 11% порівняно зі січнем.
Про це повідомляє системи управління наймом Work.ua, передає УНІАН.
Найбільшу динаміку відновлення у лютому, порівняно з січнем, показали Кіровоградська – 21%, Дніпропетровська – 15%, Чернівецька – 15%, Миколаївська- 14%, Чернігівська області – 14%.
Лідирувати за кількістю розміщених вакансій продовжують Київська – 20 034 пропозицій роботи, Львівська- 6 914, Дніпропетровська – 6 401, Одеська – 4 469, Івано-Франківська області – 2 000.
П’ятірка категорій з найбільшим приростом вакансій у лютому порівняно з січнем:
Логістика, склад, ЗЕД – 5 700 (+16%). Медицина, фармацевтика – 4 805 (+13%). Будівництво, архітектура – 2 719 (+14%). Охорона, безпека – 1 100 (+15%). Юриспруденція – 814 (+23%).
Найбільший приріст вакансій у лютому спостерігався за посадами "Садівник" (+133%), "Дизайнер інтер'єру" (+116%), "Інженер з пожежної безпеки" (+75%), "Помічник адвоката" (+65%), "Зубний технік" (+60%).
Частіше в Україні шукають продавців-консультантів, менеджерів з продажу, бухгалтерів, водіїв і кухарів.
Усе більше українців знаходять роботу – як порівняти із січнем, у лютому шукачів стало менше, конкуренція зменшилась і тримається на рівні грудня 2022 року.
Найбільша конкуренція шукачів на вакансію спостерігається в Київській, Харківській, Вінницькій, Волинській, Запорізькій областях. У прифронтових регіонах шукачі активізуються. Ті, хто повернулись, почали шукати своє місце на ринку праці.
Найменша конкуренція у Закарпатській, Чернівецькій, Херсонській, Тернопільській, Кіровоградській областях.
Конкурентними лишаються посади, за якими не передбачено обов’язкової присутності в офісі, де можна працювати з будь-якої точки світу, наприклад, верстальник, спеціаліст чату, Front-end програміст, вебдизайнер. Відчувається брак електрослюсарів, гірників, ендокринологів, лікарів УЗД, складальників верху взуття й програмістів ЧПК.
Вперше від повномасштабного вторгнення медіанна зарплата по Україні зросла з 15 000 до 15 500 грн. Помітні зарплатні коливання і на регіональному рівні, наприклад, у Львівській області, де минулого року платили від 14 000 до 15 000 грн, зараз пропонують у середньому 15 500.
Найвищу зарплату в лютому пропонували:
медіабаєрам – 50 000 грн; водіям-міжнародникам – 41 500 грн; рихтувальникам – 32500 грн; рієлторам – 30 000 грн; дизелістам – 27 500 грн.
В окремих сферах також було зростання зарплат. Підвищення торкнулося топменеджерів і керівництва вищої ланки, фахівців, які працюють у страхуванні, сфері обслуговування, виробництві, займаються дизайном, та тих, хто працює у сфері телекомунікацій.
П'ятірка категорій з найбільшою зарплатою незмінна. Лідирує категорія "Нерухомість", в якій платять 30 000 грн. Далі "Топменеджмент, керівництво вищої ланки" – 30000грн; "Транспорт, автобізнес" – 22 500 грн; "Продаж, закупівля" – 20 000 грн та "Сільське господарство, агробізнес" – 19 500 грн.
Найменше оплачувалася робота прибиральників – 8 000 грн, санітарів – 8 500 грн, посудомийників – 9 000 грн, асистентів ветеринарного лікаря та майстрів виробничого навчання – по 10 000 грн.
За даними СУН (системи управління наймом Work.ua), в лютому в пошуках роботи перебувало більше жінок, аніж чоловіків — на ринок праці в останній місяць зими вийшло 35 011 шукачок, тоді як шукачів — 25 817.
У лютому збільшилось кандидатів, які шукали роботу дистанційно, на 16,84% більше ніж у січні.
Прибуло кандидатів у таких сферах:
"Маркетинг, реклама, PR" (+11%); "ЗМІ, видавництво, поліграфія" (+11%); "Сільське господарство, агробізнес" (+7%); "Продаж, закупівля" (+3%); "Медицина, фармацевтика" (+2%).






