Армія російського агресора перетворює окуповані та оточені населені пункти у концентраційні табори, де морить голодом мирне населення.
Про це повідомила Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини.
Вона виклала ці жахливі факти на своїх сторінках у соцмережах:
Мешканці Маріуполя, які втекли від бомбардувань російських окупантів до Мангуша та Мелекіно, помирають від голоду. Окупанти не допускають гуманітарні вантажі з їжою, ліками, предметами першої необхідності. Потерпає від гуманітарної катастрофи місто Чернігів – немає ні електроенергії, ні тепла, ні води. Майже тиждень йдуть переговори про евакуацію та гуманітарний коридор, але рашисти на нього не погоджуються. До Херсонщини окупанти не пропустили 14 фур з гуманітарною допомогою. 14 вантажівок з гуманітарною допомогою на половині шляху російські бойовики змусили повернутися. У гуманітарному вантажі було найнеобхідніше для жителів Херсонщини: засоби гігієни для дітей та дорослих, консервація, м’ясо, напівфабрикати, дитяче харчування. Не потрапили до області чимало медикаментів, зокрема й інсуліну, якого зараз гостро потребує чимало жителів. Не може потрапити гуманітарний вантаж і до населених пунктів, де ведуться бойові дії на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Київщині.
Омбудсмен наголосила, що позбавлення мирного населення їжі та медикаментів є нічим іншим, як катуванням і прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і Європейської конвенції з прав людини.
"Закликаю міжнародну спільноту до рішучих дій для стримування агресії російської федерації та примушення країни-агресора до припинення війни на території України", – написала Денісова.





