Німеччина аналізує вразливі місця американських ланцюгів постачання і серед потенційних інструментів впливу виділяє калійні добрива. Про це повідомляє Bloomberg. Йдеться про можливість використання залежності США від імпорту цієї сировини у разі подальшого загострення торговельних і оборонних суперечок з адміністрацією Дональда Трампа.
США імпортують понад 90% калійних добрив, які є критично важливими для сільського господарства. Ключовим постачальником залишається Канада, на яку припадає майже дві п’ятих світового експорту. Серед великих гравців також німецька компанія K+S, що видобуває калій у канадському Саскачевані. Водночас, за даними Bloomberg, Берлін поки не ухвалював рішень щодо обмежень і схиляється до збереження стабільних трансатлантичних відносин, щоб уникнути удару по бізнесу по обидва боки Атлантики. У Канаді такий сценарій також вважають політично чутливим: прем’єр-міністр Марк Карні раніше заявляв, що Оттава не планує використовувати енергоресурси чи критично важливі мінерали як інструмент переговорів зі США.
На тлі цієї залежності Вашингтон намагається диверсифікувати постачання. Зокрема, адміністрація Трампа зняла санкції з білоруського «Білоруськалію» після домовленостей із Мінськом про звільнення 250 політичних в’язнів. До введення санкцій Білорусь забезпечувала близько 20% світового попиту на калійні добрива.





