Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України у лютому 2022 року до складу Православної церкви України ввійшли ще понад 700 парафій.

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

За його словами, за останні чотири роки до ПЦУ приєдналися майже 1,5 тисячі релігійних громад.

"Якщо про кількість релігійних громад, які зараз перебувають у складі Православної церкви України — це десь 8 тисяч парафій. Після повномасштабного вторгнення до Православної церкви України приєдналося ще понад 700 парафій. Тобто загалом, якщо брати останні чотири роки буття незалежності помісної ПЦУ, після Об'єднавчого собору, з боку Московського патріархату до нашої спільноти приєдналося близько 1,5 тисячі релігійних громад. Не просто релігійних громад, а повноцінних храмів, тобто громади, які володіють храмами, майном", — розповів Епіфаній.

Водночас митрополит зазначив, що кількість парафій на окупованих територіях складає близько 2,5 тисячі. З часом їх ставатиме ще менше.