Засуджений за вбивство на замовлення Євген Попов зобов’язаний повернути отримані від замовника 628,5 тис. руб, кошти спрямують у дохід держави, ухвалив Невський районний суд Санкт-Петербурга, повідомляє пресслужба.
Про це повідомляють ЗМІ.
Сума складається з 30 тис. руб отриманих за побиття і $15 тис. отриманих за вбивство. Суд вирішив, що угоду уклали для мети, що суперечить основам правопорядку та моральності, а отже угода була незначною.
Злочин був скоєний угрупуванням, яке діяло в Санкт-Петербурзі у 2009–2016 роках, у ньому перебувало вісім осіб. Замовником виступив бізнесмен Борис Клементов, який побажав викрасти 10 млн руб., якими володів його бізнес-партнер Михайло Кусков. За допомогою він звернувся до адвоката Олександра Кайданова.
Найнятий ними Попов тоді був старшим оперуповноваженим петербурзького карного розшуку. У травні 2010 року Попов разом з охоронцем Михайлом Васюком та ще одним членом угруповання Сергієм Орловим викрали Кускова, якого під загрозою вбивства змусили підписати підроблені договори позики та боргові розписки, в яких стверджувалося, що той узяв 10 млн руб. у борг. Проте квартиру бізнесмена в рахунок боргу вилучити не вдалося, оскільки вона була його єдиним житлом і зловмисники вирішили вбити підприємця. У листопаді на нього напали з ножем та монтуванням, він загинув.
Попова 2021-го засудили до 18 років колонії суворого режиму за вбивство та інші злочини, скоєні у 2010-2011 роках.





