У Чехії планують суттєво переглянути правила перебування для українських біженців, які були змушені шукати прихистку в країні через російську агресію. Уряд хоче запобігти зловживанням соціальними гарантіями та адаптувати систему до нових реалій.
Про це повідомив посол України в Чехії Василь Зварич.
За його словами, нові ініціативи можуть передбачати не лише втрату статусу тимчасового захисту у разі порушень, а й можливу депортацію в окремих випадках, якщо буде доведено серйозні порушення законів країни перебування.
Однією з ключових новацій може стати скорочення дозволеного терміну перебування за межами Чехії. Якщо раніше він становив до 90 днів, то тепер розглядається варіант скорочення до 30 днів. Такий крок пояснюють прагненням зробити систему більш контрольованою та прив’язаною до реального проживання людей у країні, а не формального статусу.
Уряд Чехії наголошує, що зміни спрямовані на те, щоб підтримка залишалася лише для тих, хто фактично проживає та інтегрується у чеське суспільство. Влада також хоче зменшити ризики ситуацій, коли особи зі статусом тимчасового захисту тривалий час перебувають поза межами країни, але продовжують користуватися її пільгами.
За оцінками дипломатичних представників, загалом у Чехії наразі перебуває близько 600 тисяч українців. Більшість із них офіційно працює, навчається або активно інтегрується у місцеве середовище. Саме ця категорія, за словами посла, не повинна відчути суттєвого погіршення умов.
Читайте також: Посол розповів, чи планують українські біженці повертатися з Чехії
Водночас посилення правил найбільше стосуватиметься тих, хто порушує вимоги перебування або намагається користуватися статусом без реального проживання в країні. Для таких випадків контроль стане жорсткішим, а наслідки — значно серйознішими.






