Київське конструкторсько-виробниче підприємство «Рубін-2017» та Державне підприємство «Павлоградський хімічний завод» провели спільні випробування уламково-фугасного снаряда калібру 155 мм для самохідної артилерійської установки «Богдана».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації українських оборонних підприємств.

Як повідомляється, новий снаряд виготовлений з української сталі. Боєприпас оснащений високоякісною вибуховою речовиною виробництва Павлоградського хімзаводу і не включає імпортних компонентів.

«В рамках статичних випробувань нового снаряду перевірено фугасну та уламкову дію, а також безпеку у разі падіння з висоти. Підрахунок і розподіл уламків убойної сили підтвердив високу якість українського снаряда та його відповідність кращим зразкам виробників країн НАТО», ‒ йдеться у повідомленні.

В Асоціації підкреслили, що запуск серійного виробництва снарядів для САУ «Богдана» дозволить зміцнити обороноздатність України.

Також наголошується, що компанія «Рубін-2017» готова до подальших випробувань нового боєприпасу. Однак, як заявили в Асоціації, чиновники Міністерства оборони «взяли курс на блокування українських виробників і закупівлю імпортного мотлоху за непрозорими схемами».