Понад 12 тисяч євро на підтримку України зібрали у межах благодійного гастрофестивалю української кухні «Свято борщу» в Будапешті.

Про це повідомляє Українська асоціація «Єдність».

Подія проходила у Városháza park. Як зазначили організатори, на фестивалі було представлено 14 різних видів борщу – зокрема традиційний, рибний, зелений, холодний, грибний, пісний, м’ясний та авторські варіації.

Програма заходу також включала концерт, майстер-класи, благодійний ярмарок українських майстрів, лотерею тощо.

Захід мав благодійну мету. Цьогоріч організатори збирали кошти для трьох ініціатив: благодійної організації Kárpátaljai Sárkányellátó Alapítvány, яка четвертий рік поспіль збирає та доставляє допомогу військовим та цивільним по всій Україні; загону безпілотних систем спеціального призначення «Рокіт» у складі бригади «Ґреґіт» 2-го корпусу НГУ «Хартія» на збір на три квадроцикли, а також угорському фонду MedSpot Alapítvány для регулярних українських місій на медичне та фармацевтичне забезпечення дітей, догляд за хронічно хворими та дітьми, які вимушено проживають в Закарпатті, далеко від рідних домівок на сході України.

Загалом в межах фестивалю вдалося зібрати 12,4 тисячі євро.

«Дякуємо усім помічникам та кожному гостю – разом із вами ми зібрали понад 4 039 000 форинтів, 294 євро та 51 079 гривень на підтримку України», – наголосили організатори.