Окупаційна влада Криму на тлі бензинової кризи на півострові запроваджує нові заборони щодо перевезення пального через Кримський міст.

Нові заборони починають діяти завтрашнього дня, 4 серпня.

Про нові заборони повідомив радник гауляйтера Аксьонова Олег Крючков.

 Провозити паливо дозволять лише у спеціальних каністрах зі сталі, алюмінію чи хімічно стійкого антистатичного пластику. На них має бути маркування «ПММ», «Вогненебезпечно», fuel, gasoline, petrol, знак UN або піктограма з полум’ям. Об’єм каністри не повинен перевищувати 40 літрів, а заповнювати її можна максимум на 95% з урахуванням теплового розширення палива.

Великі бутилі з під води, якими багато хто перевозив пальне з Краснодарського краю в окупований Крим, в якості ємностей для бензину чи то дизельного пального теж заборонені.

Охорона Кримського мосту може перевіряти каністри на спеціальному приладі інтроскопі на пропускних пунктах заїзду на міст.

Інтроскоп — це спеціальний рентгенотелевізійний пристрій для безконтактного огляду внутрішньої структури предметів, багажу чи ручної поклажі без їх відкривання. Його використовують для пошуку заборонених предметів, зброї, вибухівки чи контрабанди.

Раніше окупаційна влада вже запроваджувала обмеження на перевезення бензину та дизельного пального через Кримський міст. Було дозволено перевозити до 200 літрів бензину чи дизеля на один автомобіль. Обсяг палива у вбудованому баку машини сюди не зараховувався.

Максимальна місткість однієї каністри не повинна була перевищувати 40 літрів. Проте ніде не вказувалося, яка це має бути каністра. 

Ціни на АЗС у Криму дуже сильно відрізняються від цін у сусідньому Краснодарському краї. Причому ця різниця у рази. Саме це спонукало мешканців окупованого півострова їхати до Росії за пальним.  Ба більш, що на багатьох АЗС у Криму пального просто немає.    

Бензинова криза була наслідком системних ударів Сил оборони України по логістиці, як по сухопутній, так і морській, та по об’єктах нафтопереробної індустрії.          

Ціна бензину марки АІ-95 на великих кримських мережах (наприклад, ТЕС та АТАН) коливається у межах від 170 до 269 російських рублів за літр.

На деяких АЗС та у перекупників під час пікових криз зафіксовано ціни до 350–380 рублів за літр.

У Краснодарському краї літр бензину АІ-95 коштує в середньому близько 84–90 рублів, а більш якісні  марки (АІ-98 та вище) продають приблизно по 103 рублі за літр. Через дефіцит та наслідки ударів по НПЗ  у цьому російському регіоні запроваджували ліміти на продаж пального. Максимально вартість пального тут підіймалася до 120 рублів за літр.

На деяких АЗС у Криму навіть перестали вказувати вартість пального, аби не лякати населення цифрами.