Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що досяг домовленостей із новою уповноваженою з прав людини Росії Яною Лантратовою щодо обміну офіційними архівними довідками, незважаючи на відсутність дипломатичних відносин між країнами.
Про це омбудсман повідомив в ефірі національного телемарафону, передає ZN.ua.
За словами Лубінця, його розмова з російською колегою була тривалою та непростою, однак сторони погодилися продовжувати діалог у гуманітарних питаннях.
Він зазначив, що українці регулярно звертаються до державних органів із проханням допомогти отримати документи з території Росії. Йдеться, зокрема, про довідки, необхідні для підтвердження трудового стажу та оформлення пенсійних виплат.
За результатами переговорів сторони погодили механізм обміну такими документами. Водночас Україна готова надавати аналогічну допомогу громадянам Росії, які потребують довідок з українських архівів.
Крім того, під час зустрічі українська сторона запропонувала розширити міжнародний контроль за умовами утримання полонених. Зокрема, йшлося про залучення представників Міжнародного комітету Червоного Хреста та омбудсманів інших держав до відвідування місць утримання українських військовополонених і цивільних осіб у Росії.






