Мережа підприємств з Латвії, Литви та Естонії заправляє танкери російського «тіньового флоту»,  які перевозять нафту з РФ в порушення міжнародних санкцій. Все це відбувається на тлі того, що у ЄС відкрито заявляють, що танкери тіньового флоту несуть загрозу безпеці.

Про це йдеться у розслідуванні литовської медіакомпанії LRT.

Щодня російські танкери перевозять через Балтійське море нафту на мільярди доларів. Незважаючи на масштабні західні санкції, ця торгівля продовжує підживлювати військову машину Кремля. Хоча країни Балтії є одними з найпалкіших прихильників політичної та економічної ізоляції Росії, мережа компаній у Литві, Латвії та Естонії допомагає підтримувати функціонування «тіньового флоту» Москви.

За даними журналістів, до операцій з заправки на морі танкерів, які, судячи з усього, перевозять російську нафту, причетна група компаній Fast Bunkering.

Пов’язані з цією групою танкери Rina і Zircone з червня 2024 року по березень 2025-го «провели 286 операцій, заправивши 177 танкерів з нафтою і нафтопродуктами, з яких принаймні 159 зайшли в російські порти незадовго до або після цих перевезень», зазначається у розслідуванні.

У статті наводяться також дані фінансово-аналітичної компанії S&P Global, згідно з якими за 12 місяців до квітня 2024 року поблизу узбережжя Мальти, Греції, Іспанії (Гібралтару), Нідерландів та інших європейських країн було проведено не менше 3100 операцій з заправки танкерів російського тіньового флоту.

Нагадаємо, що нещодавно шведські винищувачі та військові кораблі переслідували російський підводний човен.