Результати цьогорічного національного мультипредметного тесту (НМТ) не можна використовувати для складання рейтингів шкіл, громад чи регіонів, оскільки участь у тестуванні брали лише ті випускники, які планували вступати до закладів вищої освіти.
Таке пояснення оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти УЦОЯО.
“З огляду на це дані НМТ не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності осіб, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році. Так само ці дані не придатні для побудови будь-яких рейтингів щодо якості освіти в регіонах, громадах чи окремих закладах освіти”, – переконані організатори.
Там додали, що результати цьогорічного НМТ доцільно порівнювати із торішнім тестуванням, оскільки їх проводили за ідентичною моделлю.
У коментарі для “НУШ” директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко пояснила, що подекуди кількість учасників НМТ стає приводом для маніпуляції – нібито діти кудись зникли. Однак оцінювання не проходить значна кількість випускників, які не планують вступати до вишів.
“Насправді завжди була частка підлітків, які одразу після школи не йшли до університетів. І це нормально”, – зауважила Вакуленко.
Крім того, тест не створений для того, щоб оцінити рівень знань випускників з усіх тем шкільної програми. За її словами, рейтинги за результатами НМТ доцільно складати на місцевому рівні, наприклад, у конкретній школі, де є повні дані про учнів та освітній процес.
Читайте також: Звіт про проведення НМТ у 2025 році оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО)
Також на результати впливають кількість учнів у школах і той факт, що у старші класи діти часто переходять навчатися в інші школи, що впливає на результати.
Нагадаємо, у 2025 році 12% учасників національного мультипредметного тесту (НМТ) не змогли подолати мінімальний поріг у 100 балів.






