Для журналістів не передбачена бронь від мобілізації, оскільки в Україні інформаційний напрямок не розглядається як окремий напрямок боротьби.

Про це заявив нардеп, голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв’ю РБК-Україна.

Він нагадав, що саме бронювання від мобілізації в Україні існує в інших важливих галузях. Тобто заброньованими можуть бути до 50% робітників певних підприємств чи відомств.

“Але говорити про саме бронювання журналістів не доводиться з багатьох причин. У нас, по-перше, немає такої розкоші, як в росії, які просто всі федеральні канали забронювали, вони не призиваються на “СВО”. У нас немає стільки мобілізаційного ресурсу, як в росії”, – пояснив він.

За словами Юрчишина, в Україні інформаційний напрямок не розглядається як окремий напрямок боротьби.

“Інформаційний фронт як такий існує, але ми його ігноруємо. Ми сподіваємося на свідомість наших медіа”, – зазначив нардеп.

На його думку, мобілізація працівників медіа – це величезний козир, адже найкращі пресофіцери – це вихідці зі ЗМІ.

“Звісно, вони набагато краще працюють з журналістами, і розуміють, що показувати, як показувати, що журналіст нам не ворог, а людина, яка прийде, покаже ваш напрямок, а потім на цей напрямок приїде додаткова амуніція, зброя і волонтерська допомога”, – зазначив Юрчишин.

Нагадаємо, Ярослав Юрчишин також заявив, що поточний рік може стати для телемарафону “Єдині новини” вирішальним. Такий формат втрачає довіру людей за відсутності коштів на його фінансування.