Декілька російських джерел повідомляють, що від командування угрупуванням окупаційних військ «Схід» усувають генерал-полковника Рустама Мурадова. Саме він був відповідальний за катастрофічний для окупантів наступ на Вугледар.
Після воєнного провалу під Вугледаром, коли було знищено велику кількість російської бронетехніки, а 155-а бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту втратила боєздатність, від вагнерівців лунали заклики вбити Мурадова. Представники ПВК «Вагнер» згадували герою Росії Мурадову не лише катастрофу під Вугледаром, а і його дії у Сирії та Нагорному Карабасі.
На час початку наступу на Вугледар Рустам Мурадов мав звання генерал-лейтенант. Після провального закінчення наступальної операції Путін надав Мурадову чергове звання генерал-полковник. Під час «феєричного» наступу росіян на Вугледар на початку лютого втрати понесли не лише морські піхотинці зі 155-ї бригади, а й інші окупаційні частини, які воювали на цьому напрямку. Були також втрати серед вищих офіцерів. Зокрема, в ніч з 2 на 3 лютого, загинув командир 14 окремої бригади спеціального призначення полковник Сергій Поляков.
У міністерстві оборони РФ заявляють, що Мурадов не знятий с посади, а просто пішов у відпустку. Це все нагадує ситуацію з генерал-полковником Олександром Лапіним, який командував окупаційним угрупованням «Захід» та якого спочатку відправили у відпустку, потім усунули від посади, через невдалі спроби зупинити український контрнаступ на Харківщині та втрату Лиману.
Правда, спочатку Лапіна зняли, а потім призначили начальником головного штабу сухопутних військ РФ.






