В Україні з'явились свідчення про викрадення російськими окупантами цивільних українців, яких показують у російських ЗМІ під виглядом «полонених» військовослужбовців ЗСУ.
Про це повідомилауповноважена Верховна Ради з прав людини Людмила Денісова уФейсбук.
«Є свідчення, що відступаючи з Київської області, російські війська викрадали цивільних українців, яких тепер демонструють у російських ЗМІ як «полонених» військовослужбовців Збройних сил України. Наших громадян перевдягли у військову форму та змушують брати участь у пропагандистських відеороликах у YouTube та на телеканалах. Одного із чоловіків на відео впізнали його рідні», – уточнила Денісова.
За її словами, про масове захоплення мирних жителів стало відомо також від звільненого з російського полону українського військовослужбовця, який повідомив про перебування у СІЗО Курська (рф) більше 40 українських цивільних полонених.
Окрім того, як зазначила Денісова, у рашистських ЗМІ у вівторок з’явилася інформація про нібито ліквідацію 93 «українських дезертирів» з Маріуполя, які втікали в цивільному одязі.
«Фактично це може свідчити про масову страту цивільних громадян України», – заявила вона.
Денісова закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці злочини та порушення прав людини рф в Україні.





