Розгляд судової справи щодо організації так званого «референдуму» та сприянню терористам після перерви у більш ніж чотири місяці продовжився у суді Слов’янська. Обвинуваченим у цій справі є заступник міського голови Віктор Воропаєв. Справа знаходиться у суді вже понад рік.

Видання «Патріот Донбасу» вивчало причини «зависання» судового розгляду.
Воропаєв був головуючим на сесії міської ради 28 квітня 2014 року, коли приймалися незаконні рішення про фейковий референдум, про передачу владних повноважень ватажку бойовиків В’ячеславу Пономарьову та були легалізовані угруповання терористів під виглядом «народної дружини».
Обвинувачений не тільки вів тоді сесію, а й, за версією слідства, підписував відповідні документи, а саме – рішення депутатів. Крім того, за висновками експертизи, він спонукав і схиляв депутатів до прийняття незаконних рішень.
У судовому засіданні сьогодні, 19 лютого, розглядалися письмові докази. Це були висновки експертів щодо підписів Воропаєва на документах та інші докази.
Адвокат обвинуваченого Юлія Семенчук заявила, що «будуть питання до експертів до порядку призначення».

Прокурор Артур Колмиков зачитав висновок експертизи стосовно підписаних документів:
«Підпис виконаний Воропаєвим Віктором Миколайовичем».

Адвокат зазначила, що «дана експертиза була призначена та була проведена з порушенням права на захист, оскільки була проведена до оголошення підозри». Це на думку сторони захисту не дало можливість поставити експерту питання, «зокрема в якому психоемоційному стані перебував» Воропаєв, коли ставив ці підписи, «чи здійснювалися дані підписи під тиском».
Джерела у СБУ раніше казали про те, що розслідування проводилось таким чином, щоб фігурант справи не знав про розслідування проти нього і не було витоку інформації про кримінальне провадження.
Далі у якості доказів розглядалася інформація про створення так званої «ДНР». Мова йшла про події у Донецьку. Сторона захисту заперечувала стосовно долучення цих доказів через те, що це ніяк не доводить вину Воропаєва.
На що прокурор відповів, що ці докази доводять, що Воропаєв діяв умисно, бо він знав, що відбувалося на Донеччині у той час:
«Якщо ми будемо переглядати дане відео, на ньому зазначається, що після зачитування декларації, ДНР створюється після того, як буде проведено референдум. За результатами проведеного референдуму. Документи про який Воропаєв підписав та призначив у Слов’янську».
Треба зазначити, що у стенограмі сесії від 28 квітня 2014 року, яка вже була представлена у суді, йдеться про таке (мовою оригіналу):
Голос, схожий на голос Воропаєва:
«Следующий вопрос: поручить избирательной комиссии в срок до 6 мая 2014 г. изготовление бюллетеней и приглашений на референдум 11 мая 2014 г. Уважаемые коллеги у меня вопрос: создана ли комиссия? О чем референдум? Референдум о создании «Донецкой народной республики», я так понимаю. Тогда, смотрите, есть такое предложение. Первое, что нужно сделать, это обеспечить организацию проведения этого референдума. Для этого есть такое предложение: поручить исполнительному комитету утвердить комиссию о проведении референдума и обеспечить контроль…».
Крім того, прокурор нагадав, що заступник міського голови обвинувачується й у сприянні терористам, тому обставини створення так званої «ДНР» важливі.
Суд перенесено на 16 березня.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!