Крим скличе власний міжнародний громадський трибунал через ситуацію, яка виникла рік тому в Керченській протоці.
Про це повідомив керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму при президенті Росії Олександр Молохов.
Він заявив, що трибунал планується провести навесні 2020 року і що він стане подібним до судового процесу.
За словами Молохова, ініціатором виступає громадське представництво Криму в Брюсселі – міжнародна асоціація «Таврида», а засідання передбачається провести в одній з країн Західної Європи або Латинської Америки. На цих засіданнях будуть присутні прокурор, судді, захист а також планується запросити експертів.
Молохов впевнений, що таким чином вони через суд зможуть довести, що це була провокація зі сторони України, яку влаштував колишній президент Петро Порошенко у передвиборній гонці. Таким чином Росія планує перейти в наступ на юридичному фронті.
«В рамках трибуналу передбачається провести своєрідний «слідчий експеримент» – пройти з учасниками процесу тим шляхом, який пройшли українські кораблі, щоб зробити провокацію», – підкреслив Молохов.

Він додає, що перше засідання планується провести в Росії, обговорення інциденту буде проходити в кілька сесій тривалістю кілька днів кожна.
Молохов заявив, що суд по Керченському інциденту не є унікальним рішенням, і сам трибунал не може вважатися повноцінною заміною офіційному судовому процесу. Він направлений на те, щоб «серйозно вплинути на громадську думку країн Заходу і особливо країн «третього світу» на користь Росії».
Нагадаємо. Рівно рік тому, 25 листопада 2018 року, були затримані Росією при із застосуванням зброї кораблі Військово-морських сил України, які намагалися пройти з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку. Президент РФ Володимир Путін назвав інцидент провокацією, пов’язаною з низьким рейтингом Порошенка напередодні виборів.
25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права на засіданні в Гамбурзі у справі захоплених Росією українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі і повернути їх під контроль України.
7 вересня Росія передала Україні в рамках обміну полоненими затриманих моряків. 20 листопада РФ повернула Києву затримані кораблі, які були пошкоджені та пограбовані.
22 листопада, було отримано перший процедурний наказ арбітражного трибуналу, яким затверджені правила призначення, регламент і графік роботи арбітражу. Справа України проти Росії, що розглядається в арбітражному трибуналі в Гаазі, отримала назву «Суперечка про затримання трьох українських військово-морських кораблів і членів їхніх екіпажів».
Тим часом, слідчі Державного бюро розслідувань направили в Генеральну прокуратуру проект повідомлення про підозру п’ятому президенту України Петру Порошенку. Крім цього, ДБР направило до прокуратури проект подання до Верховної Ради про зняття з нього недоторканності. Його хочуть звинуватити у штучній провокації в Керченській протоці, яку він нібито влаштував для підняття рейтингу у передвиборчій гонці.
На такому сценарій наполягає Портнов, відомий ще за часів зрадника та втікача колишнього президента України Януковича, який зараз проживає не території Росії. Портнов ніколи не ховав своїх проросійських поглядів і у своєму обвинуваченні повністю повторює «обвинувачення», які озвучує країна-агресор.
Адвокат Порошенка заявив, що повідомлення про підозру є замовленням Росії.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!