Влада заявляє про наміри змінити схему видачі ділянок ветеранам АТО/ООС. І обіцяє розібратися, чому воїнам часто дістаються ділянки низької якості.
Згідно з українським законодавством, з 2014 року учасники бойових дій та прирівняні до них особи мають право на першочергове відведення у власність земельних ділянок. Однак не є секретом той факт, що ветерани часто стикаються з проблемами, намагаючись отримати те, що належить їм по праву. І мова не лише про те, що неможливо їх отримати…
Частина військовослужбовців отримує ділянки, які неможливо використовувати. Вони можуть бути розташовані далеко від будь-якої цивілізації, знаходитися у лісі чи поряд з болотами, на смітниках і навіть на цвинтарі.
Крім того, непоодинокими є випадки, коли з учасників АТО вимагали хабара за оформлення безкоштовної землі. У Києві визнали, що землі на всіх не вистачить, і тому запропонували учасникам АТО гроші замість ділянок.
Чому так виходить та який вихід з цієї ситуації бачить влада, розповів уповноважений президента з питань землі Руслан Лещенко в інтерв’ю «Сегодня».
За його словами, ветеранам АТО виділялись ділянки за залишковим принципом, а найкращі з резерву забирались чинушами.
Лещенко заявив, що саме ці чинуші є противниками відкриття ринку землі і це питання поставлять на контроль.
«Землі Академії аграрних наук, ДП – 20% обсягу, це більш 1 млн гектарів землі – виключно для тих, хто з захисників України залишився у черзі. Пропорційно в областях залежно від місць їх реєстрації», – пояснює Руслан Лещенко.
Він наголошує, що разом з тим влада планує провести інвентаризацію того, яку землю місцеві органи влади віддавали захисникам.
«Я знаю, що їм давали болотисті ділянки, заліснені – вибачте на слові, сміття якесь. Те, що ніхто не брав, те віддали їм», – говорить Лещенко.
Варто знати, що законом встановлено такі нормативи для видачі землі учасникам бойових дій:
- для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку в селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!