Зараз можна спостерігати, як РФ та її маріонетки на окупованій Луганщині намагаються втягнути у скандал з украденою у Луганську старовинною іконою ОБСЄ. Розвернута цілеспрямована інформаційна операція з цього приводу. Вона розвивається у декількох напрямках і має на меті відвести удар від РФ, окупаційних адміністрацій, бойовиків та у подальшому змусити слідчі органи з Європи напряму отримувати інформацію від так званих «правоохоронних органів» на окупованій території.
Початок дипломатичного скандалу
14 грудня сербське новинне агентство СРНА повідомило, що Мілорад Додік, керівник президії Боснії і Герцеговини, подарував Сергію Лаврову, міністру закордонних справ Росії, стародавню ікону. У повідомленні говорилося, що іконі 300 років і вона знайдена у Луганську.

Відразу виникли питання, щодо того, яким чином старовинна ікона могла потрапити до Боснії та Герцеговини з окупованого Луганська.
Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до Міністерства закордонних справ Боснії і Герцеговини з проханням надати докладну інформацію про те, чому 300-річну українську ікону подарували міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову.
Російське МЗС повідомило, що передало 23 грудня в посольство Боснії і Герцеговини ікону 18 століття з Луганська.
Прокуратура Боснії та Герцеговини відкрила кримінальну справу. Але чи буде проведено розслідування, яке встановить, яким чином старовинний витвір мистецтва потрапив у балканську країну, невідомо. По одній з версій, яку оприлюднило Радіо Свобода, ікона може бути трофеєм батальйону «Йован Шевич». Цей батальйон воював проти України на Донбасі.
Інформаційна атака на ОБСЄ
Перша інформація про те, що співробітники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ причетні до викрадення ікони була опублікована у анонімному телеграм-каналі «Луганський інсайд». Цей канал пов’язують з так званим «МДБ» та ФСБ РФ. У цьому повідомленні вказується, що «МДБ» встановило канал, через який артефакт був вивезений з Луганщини.

Цю новину відразу підхопило декілька підконтрольних окупаційній адміністрації та РФ «ЗМІ». Там вже напряму або опосередковано були звинувачення у причетності співробітників ОБСЄ до крадіжки.


Інший напрямок інформаційної атаки
Відразу після появи першої хвилі інформації про нібито причетність ОБСЄ до скандалу так званий Центр громадських зв’язків МВС і повідомив, що «співробітник луганської команди СММ ОБСЄ Юрій Шкарупін займався незаконною доставкою посилок з підконтрольної Україні території Луганщини в Луганськ. Крім того, кілька співробітників луганської команди СММ ОБСЄ незаконно ввезли в Луганськ з ЄС транзитом через Україну 16 легкових автомобілів для продажу на території республіки».

У деяких анонімних телеграм-каналах цю історію пов’язують з викраденням ікони й просувають саме цю версію подій: якщо хтось там міг нібито займатися контрабандою, то і до крадіжки ікони він теж має причетність.
Якщо проаналізувати цю інформацію, то є згадка про Україну, про ЄС, ОБСЄ, контрабанду. Все підводиться під те, що ікона могла потрапити до Балкан, саме через Україну.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!