Китайські санкції стали відповіддю на запровадження санкцій США проти китайських чиновників за нібито порушення прав людини щодо мусульман-уйгурів у провінції Сіньцзян.
Про це повідомляє ВВС.
Під санкції потрапили сенатори Тед Крус та Марко Рубіо, які раніше критикували Китай. Вони змагалися у 2016 році з Дональдом Трампом на праймеріз Республіканської партії, але програли.
Крім того, санкції запровадили проти конгресмена-республіканця Кріса Сміта, посла США щодо міжнародної релігійної свободи Сема Браунбека, а також урядового агентства – Виконавчої комісії Конгресу США щодо Китаю
На даний час не зрозуміло, що саме передбачають санкції.
Водночас, Міністерство закордонних справ вже заявило, що цей крок є відповіддю на «неправильні дії» Америки. І закликало США відкликати свої рішення.
«Ми закликаємо США негайно відкликати своє неправильне рішення та припинити будь-які слова та дії, які є втручанням у внутрішні справи Китаю та завдають шкоди інтересам Китаю», – заявила речниця МЗС Китаю Хуа Чуньін.
Відносини між США та Китаєм погіршуються вже кілька місяців поспіль через низку питань, зокрема, торгові суперечки, пандемію коронавірусу та запровадження Китаєм суперечливого закону про безпеку у Гонконзі.
Минулого тижня США запровадили санкції проти низки китайських політиків. Держдепартамент тоді вказав, що вони несуть відповідальність за порушення прав людини щодо мусульманських меншин у Сіньцзяні. Була запроваджена заборона на надання віз і заморожені активи низки китайських чиновників, зокрема, впливового діяча Комуністичної партії Чень Цюаньго, якого вважають архітектором політики Пекіна щодо нацменшин.
Що відбувається провінції Сіньцзян
Правозахисні групи заявляють, що близько мільйона мусульман утримують під пильним наглядом у таборах по всій провінції Сіньцзян. Були оприлюднені документи, які показали, що 15000 людей з півдня Сіньцзяну відправили до таборів лише за один тиждень. Також там містилася інформація про те, що ув’язнених можуть звільнити лише тоді, коли вони «глибоко зрозуміють незаконний, злочинний та небезпечний характер їхньої минулої діяльності».
Китайська влада заявила, що мусульмани-уйгури проходять заняття у «центрах професійної підготовки» для боротьби з насильницьким релігійним екстремізмом. Але свідчення показують, що багатьох затримують за те, що вони публічно демонстрували свої релігійні переконання – наприклад, молилися чи носили хіджаб, або мали зв’язки з мусульманами з таких країн як Туреччина.
Уйгури, в основному мусульмани, є тюркським народом і становлять близько 45% населення Сіньцзяну.
Крім того, вчений-китаїст Адріан Зенц минулого року стверджував, що Китай змушує жінок у Сіньцзяні провести стерилізацію або використовувати протизаплідні засоби, аби обмежити кількість уйгурів.
ООН закликали провести розслідування. Китай заперечив висновки вченого.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!