Визнання Православної Церкви України включено в план проведення Синоду Елладської Церкви (входить до складу Грецької).
Синод грецького духовенства розпочався сьогодні й триватиме до 28 серпня. На нього запрошені спеціальні представники Священного Синоду, що викладуть свої міркування про визнання автокефальної Православної церкви України грецьким священикам. Якщо рішення буде позитивним, Грецька церква буде першою, що визнала ПЦУ.
Албанська, Грузинська, Чеська, Болгарська, Румунська та Словацькі православні церкви раніше теж обговорювали це питання, але не змогли дійти згоди через розбіжності у поглядах. Процес визнання в них Православної церкви України все ще триває. Російська, Сербська і Польська церкви вже остаточно визначились, – вони заявили про категоричну незгоду з рішенням Вселенського Патріарха про надання Томосу Україні і не визнають ПЦУ.
Нагадаємо. Томос про автокефалію української православної церкви Вселенський Патріарх Варфоломій підписав 5 січня 2019 року.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!