Україна стане однією з перших трьох країн, в яких почне працювати глобальна освітня онлайн-платформа Learning Passport. Сервіс має на меті подолання освітньої кризи під час пандемії COVID-19 і буде запущений в роботу вже у травні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Microsoft Corp.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.
Глобальна освітня платформа Learning Passport є результатом спільної роботи та партнерства між ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджським університетом. Її розробляли для дистанційної онлайн-освіти дітей біженців і переселенців і планували запустити цього року саме для цієї аудиторії. Проте, через спалах COVID-19 функціонал ресурсу значно розширили, щоб допомогти у навчанні дітям та молоді на дистанційному навчанні.
Тимчасово виконуюча обов’язки міністра освіти і науки Любомира Мандзій підкреслила, що МОН підтримав запуск платформи в Україні, й додала, що це корисні можливості не лише в умовах карантину, а й після його завершення.
«Новий виклик для системи освіти – це розробка таких інструментів та рішень для дистанційного навчання, які були б зручні та зрозумілі для всіх педагогів та учнів. Ми підтримуємо запуск платформи Learning Passport для України. Адже це нові можливості для освіти наших громадян як в умовах карантину, так і після його завершення», – зазначила вона.
Читайте також: Міністерство освіти і науки через пандемію та пов’язані з нею карантинні заходи рекомендує завершити навчальний рік дистанційно.
Вже у травні 2020 року контент платформи буде доступний для українських дітей та молоді. Він включатиме онлайн-книжки, відео, а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби.
Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор наголосила на важливості такої платформи, як Learning Passport. За її словами, це не тільки можливість продовжувати навчання, а й вирішити психологічні питання дітей у всьому світі, які почувають себе ізольованими через пандемію.
«Школи закриваються, діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі. Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Майкрософт, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення. Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні», – зазначила вона.
ЮНЕСКО навели дані, які свідчать про те, що 1,5 млрд учнів і студентів у 190 країнах вже відчувають на собі наслідки закриття шкіл. І зараз у всіх країнах, де навчальну програму можна викладати дистанційно, буде можливість організувати онлайн-навчання для тих дітей та молоді, які мають необхідне обладнання вдома. Кожній країни платформа надає онлайн-ресурси навчальної програми та додаткові матеріали, які були відібрані експертами для забезпечення потреби учнів та викладачів, рідною для неї мовою.
В Україні платформа також буде використана для створення онлайн-ресурсу для самоосвіти та неформальної освіти. Тут будуть і програми розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. Крім того, буде цифрова версія навчальної програми UPSHIFT, яка спрямована на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, будуть надані можливості для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва.
Learning Passport – це частина партнерства Generation Unlimited (Покоління без кордонів) у сфері дистанційного навчання, яка має на меті використання технологій для вирішення тих викликів, з якими стикаються учні та освітні заклади, зокрема в охоплених конфліктом регіонах.
Generation Unlimited (Покоління без кордонів) – це глобальне партнерство, покликане підготувати молодих людей, щоб вони стали діяльними та активними громадянами. Метою Generation Unlimited є забезпечення можливостей, якими могла б скористатися молодь від 10 до 24 років, для навчання, проходження професійної підготовки або праці.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!