Міністерство юстиції розробило законопроєкт про новий вид покарання для злочинців – пробаційний нагляд. При цьому зауважили, що це обійдеться бюджету у 10 разів дешевше.
Про це повідомляє пресслужба Мін’юста.
Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що «пробація буде застосовуватися і як основне, і як додаткове покарання.
«Законопроєктом ми пропонуємо ввести новий вид покарання – пробаційний нагляд. Передбачається, що пробація буде застосовуватися і як основне, і як додаткове покарання. В першу чергу, вона розрахована на ті випадки, де суд в якості покарання призначає обмеження волі або арешт», – сказав він.
Банчук додав, що таку міру покарання будуть застосовувати до тих, хто скоїв нетяжкі злочини і впровадження пробаційного періоду знизить витрати на пенітенціарну систему. Вказується, що один ув’язнений в тюрмі «коштує» бюджету понад 10 тис. грн на місяць.
«Якщо ж говорити про пробацію, то це в десять разів менші витрати – усього 900 гривень на місяць за одного пробаціонера, так як держава працює з ним на волі, а не витрачає кошти на його утримання, харчування, комунальні послуги тощо», – додала заступниця очільника Мін’юсту Олена Висоцька.
Пробаційний нагляд – це коли людина замість того, щоб потрапити у в’язницю, потрапляє під контроль органу пробації. Вона несе певні обов’язки: наприклад, влаштуватися на роботу, пройти лікування, пройти навчання. Іноді за її пересуванням буде слідкувати електронний моніторинг.
На думку Міністра юстиції України Дениса Малюськи, це має сприяти й покращенню безпекової ситуації.
«Наразі система виконання покарань в Україні сфокусована на ізоляції людини, на фізичному унеможливленні вчинення нею повторного злочину протягом певного періоду. В той час, як основний фокус, що підтверджується міжнародним досвідом, має бути на ресоціалізації злочинця, на корегуванні його поведінки у суспільстві. Така незбалансованість системи і внутрішня нелогічність призводить до того, що в Україні і кількість рецидивів, і рівень злочинності загалом залишаються високими. Наше завдання – змістити фокус системи виконання кримінальних покарань і забезпечити безпеку суспільства», – зазначив Денис Малюська.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!