Якщо санкції затвердять, то американським компаніям буде потрібно отримання спеціальної ліцензії для продовження будь-яких контактів з російськими підприємствами.
Про це повідомляють РИА Новости, які ознайомились з чорновим варіантом проєкту списку санкцій, який готує адміністрація діючого президента Дональда Трампа.
Сполучені Штати планують ввести санкції проти російського Міністерства оборони, ряду підприємств оборонної сфери та цивільної промисловості, одного з ФГУП, пов’язаних з адміністрацією Володимира Путіна, а також експертно-криміналістичного центру ГУВС по Нижньогородській області.
Нові заходи пов’язані з обмеженнями, які, згідно з проєктом, хочуть оголосити проти 89 китайських компаній, які співпрацюють з військовими, і 28 російських організацій авіаційної, ракетно-космічної та атомної галузей, приладо- та двигунобудування, а також наукових центрів.
Зокрема, до списку можуть потрапити інститути державної корпорації «Росатом», яка брала участь в створенні перспективних озброєнь, два підприємства «Роскосмосу», а також виробники вертольотів та авіадвигунів, розробники і постачальники авіаційних матеріалів і систем організації повітряного руху.
Читайте також: Міністр оборони ФРН: у переговорах з Росією має бути позиція сили
За словами джерела РИА Новости, знайомого з ситуацією, якщо санкції затвердять, то американським компаніям буде потрібно отримання спеціальної ліцензії для продовження будь-яких контактів з російськими підприємствами.
Напередодні Держдепартамент повідомив про санкції проти трьох російських організацій ( «Авіазапчастини», ВАТ «Елекон» і Nilco Group) згідно із законом про нерозповсюдження зброї масового знищення. Вони забороняють будь-яким урядовим структурам США мати справу з цими компаніями, а також позбавляють права видавати ліцензії на передачу їм товарів, що знаходяться на експортному контролі.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!