Правосуддя наздогнало одного з організаторів так званої «ЛНР», який деякий час був чиновником в окупаційній адміністрації, а потім намагався легалізуватися в Україні. Після затримання СБУ та розслідування справа передана до суду.
Луганська обласна прокуратура передала до суду справу колишнього чиновника, який брав активну участь у створенні так званої «ЛНР», брав участь у організації фейкового «референдуму» 11 травня, а потім перебрався на окуповану територію.
Ось що повідомляє обласна прокуратура Луганщини:
«Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку травня 2014 року так званий голова «народної ради» за попередньою змовою з групою осіб ініціював та провів з’їзд голів районних та міських рад Луганської області. На засіданні він від імені «народної ради Луганської області» наділив Валерія Болотова повноваженнями «народного губернатора Луганської області» з підпорядкуванням обласних підрозділів органів влади та силових органів. Очільник самопроголошеної «народної ради» публічно звернувся до «народного губернатора» з проханням провести референдум щодо визначення статусу Луганської області. Внаслідок цих дій 11 травня 2014 року проведено так званий «референдум» щодо підтримки «Акта про державну самостійність ЛНР» з метою відокремлення території Луганської області від України».
Що відомо про обвинуваченого
Мова у повідомленні Луганської обласної прокуратури йде про Андрія Андрієва, колишнього начальника управління транспорту Луганська.
5 травня 2014 року у залі засідань Луганської міської ради проводилися зібрання, яким керували колишній нардеп Олег Царьов, так званий «народний губернатор» Валерій Болотов та Андрій Андрієв. Саме на цьому зібранні були «передані» особливі повноваження «народному губернатору» та було оголошено про проведення так званого «референдуму». Андрій Андрієв був на цьому зібранні як голова «народної ради».

Фігурант справи довгий час перебував на окупованій території. Він там був чиновником у «міністерстві транспорту та зв’язку», намагався займатися бізнесом. Потім він перебрався на вільну територію України, де намагався отримати закордонний паспорт. СБУ влітку минулого року провела спецоперацію та затримала Андрієва у Сєвєродонецьку.
Його обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність України, за що він може потрапити за грати на 10 років.
Треба зазначити, що судова практика справ по 110 статті ККУ показує, що злочинці майже завжди отримують умовне покарання з відтермінуванням на іспитовий строк. Але все це стається, коли злочинець визнає свою провину та йде на угоду зі слідством. У повідомленні прокуратури немає жодної згадки про таку угоду.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!