Потужності підприємства дозволяють випускати 500 кубічних метрів на годину кисню медичної якості. Наразі вже отримано реєстраційне посвідчення й відновлено випуск кисню медичної якості.
Про це повідомили у пресслужбі підприємства у коментарі виданню «Зміст».
Підприємство «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF. За словами голови правління «Азоту» Леоніда Бугайова, вже проведено детальну оцінку виробництва та якості продукції.
«Ми повністю виконали домовленості з керівництвом області та почали поставки кисню медичної якості у медзаклади регіону. Передусім, йдеться про лікарні Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Новоайдару та інших населених пунктів Луганської області. Всі дозвільні процедури ми пройшли максимально оперативно, починаючи від подання документів до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я. Було проведено детальну експертизу нашої документації, оцінку виробництва та якості продукції. Підприємству видано свідоцтво про реєстрацію медичного кисню як лікарського препарату», – повідомив він.
Зазначається, що медичний кисень «Сєвєродонецького об’єднання Азот» зареєстрований і внесений до Державного реєстру лікарських препаратів як препарат для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію COVID-19.
Потужності підприємства дозволяють випускати 500 кубічних метрів на годину кисню медичної якості, а зберігати його планують у металевих газових балонах високого тиску різної ємності.
Голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай зазначив, що обсягів цілком вистачить для потреб Луганщини.
«Підприємство почало відпуск цієї продукції нашим медзакладам, що значно допоможе в лікуванні хворих. Ми розуміємо важливість цілодобової його наявності – це врятує людські життя. Обсяг медичного кисню, який виробляє «Азот», повністю задовольнить потреби Луганщини. Наразі майже усі заклади охорони здоров’я області, які визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 та мають потребу в кисні, або вже уклали договори, або завершують оформлення відповідної документації», – наголосив він.
Медичний кисень застосовується для приготування збагачених дихальних газових сумішей, які використовуються для лікування хвороб, пов’язаних з порушенням роботи органів дихання, та низки інших захворювань, зокрема, у випадках захворювання на коронавірус у тяжкій формі. Основними споживачами медичного кисню є медичні установи – поліклініки, лікарні, санаторії.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!