Росія продовжує блокування будівництва Транскаспійського газопроводу, завдяки якому Туркменістан може вийти на газовий ринок ЄС через Туреччину.
Щоб аргументувати позицію Російської Федерації, представник апарату уряду Сергій Приходько посилається на необхідність збереження «унікальної екосистеми Каспія». Це добрі наміри, бо екосистема Каспія наразі фактично знищена, море перетворюється на пустелю. Але підписана минулого року Конвенція про правовий статус Каспійського моря передбачає, що великомасштабні проекти необхідно узгоджувати тільки між країнами, в чиїх територіальних водах їх буде реалізовано. В даному випадку це Туркменістан та Азербайджан. Але Москва блокує проект, посилаючись на Тегеранську конвенцію 2003 року. Згідно з нею потрібно узгодження всіх учасників «каспійської п’ятірки», до складу якої входить і Росія.
Без нового газопроводу єдиним шляхом туркменського газу до Європи є транзит через Казахстан та РФ, на якому Росія отримує значний прибуток. В той же час Туркменістан, з четвертими в світі запасами блакитного палива, не має змоги продавати його з вигодою для себе.
Як завжди, газова політика РФ базується на подвійних стандартах. Вона жорстко критикує позицію Данії щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2», хоча Данія керується саме інтересами збереження довкілля.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!