Найближчим часом «ПриватБанк» направить відповідну заяву до правоохоронних органів і вже звернувся до спеціалізованої установи щодо проведення почеркознавчої експертизи підписів.

Про це повідомила пресслужба банку.  

У повідомленні йдеться, що «ПриватБанк» вказує на наявні обставини підробки документів, які використовувались для відкриття проваджень.

«ПриватБанк звернувся з заявою до державної виконавчої служби про повернення виконавчих документів за заявами шести компаній, пов’язаних з братами Суркісами, через наявні обставини підробки документів, за якими були відкриті такі провадження. Також банк найближчим часом направить відповідну заяву до правоохоронних органів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у «ПриватБанку» виникли підозри щодо автентичності підписів після співставлення з іншими документами підписів тих самих осіб.

«Заяви до державної виконавчої служби від імені позивачів CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP були підписані нібито керівництвом компаній, проте, при співставленні з іншими документами підписів директорів, виникли підозри щодо автентичності цих підписів», – йдеться в повідомленні.

У пресслужбі заявили про подання документів для проведення експертизи.

«ПриватБанк» звернувся до спеціалізованої установи щодо проведення почеркознавчої експертизи підписів, за результатами якої встановлено, що підписи від імені директорів компаній виконано іншою особою», – додали в банку.

Крім того, вказується, що згідно з ухвалою Печерського районного суду Києва, «ПриватБанк» має примусово виплатити компаніям, які пов’язані із родиною Суркісів, більше 250 млн доларів США за депозитними договорами, що були припинені ще в грудні 2016 року. Однак зобов’язання за цими депозитними договорами були обміняні на акції додаткової емісії «ПриватБанку» під час націоналізації.

«15 червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду продовжить розгляд іншої справи за позовом родини Суркісів, а саме про скасування рішення НБУ щодо визначення членів сім’ї Суркісів пов’язаними з «ПриватБанком» особами та про визнання нечинними договорів обміну їх депозитів обсягом 1 млрд грн на акції додаткової емісії «ПриватБанку» під час націоналізації», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо. 27 квітня Верховний суд відклав розгляд скарги на рішення за позовом Суркісів про скасування визнання їх пов’язаними з «ПриватБанком» і визнання недійсними договорів обміну їх коштів на 1 млрд грн. через тиск в ЗМІ.