- Звільнення Аваковим через рапорт, який спростований у суді.
- Гучні імена проросійських підзахисних.
- Мільйонна декларація та борги за комунальні послуги, спростовані у суді через… субсидію.
- Завдання – стати державником.
«Слідство.Інфо», після повідомлення про призначення президентом Володимиром Зеленським заступником керівника Офісу Президента та пояснення такого кроку, додало допущені в повідомленні Офісу Президента прогалини.
Так, у повідомленні Офісу президента зазначено, що Татаров відповідатиме за правоохоронний напрям: «формуватиме державну політику у сфері правоохоронної діяльності, забезпечуватиме гарантії національної безпеки держави у сферах правоохоронної діяльності, протидії корупції, захисту прав людини». А також, що він є доктором юридичних наук, професором, заслуженим юристом України, екс-очільником адвокатського об’єднання і… вільно володіє англійською.
Однак у Зеленського не вказано іншого…
Недо(звільнений)
4 квітня 2014 року наказом міністра Авакова Олега Татарова було звільнено з посади заступника начальника Головного слідчого управління МВС. Підставою начебто став рапорт самого Татарова від 29 березня.
Але, судячи з судових ухвал, вже восени 2015 року ексміліціянт звернувся із позовом до Окружного адмінсуду Києва, в якому вимагав скасувати наказ про його звільнення.
У грудні 2016-го ОАСК задовольнив позов Татарова. І в судді Татаров казав, що ніякого рапорту про звільнення не подавав.
Крім того, у МВС не надало документів, які вимагав суд, у тому числі, сам рапорт Татарова.
«МВС України не виконано покладений зазначеними нормами обов’язок щодо доведення обґрунтованості оскаржуваного наказу», – йдеться в ухвалі ОАСКу.
За скаргою МВС був ще й апеляційний суд, аде залишив рішення ОАСКу в силі. При цьому судді Київського апеляційного адмінсуду зауважили, що міністерство їм також не надало жодних доказів.
Останнє рішення в цій справі – постанову Касаційного адміністративного суду – було винесено зовсім недавно – 9 липня 2020 року. І воно теж на користь Татарова.
Читайте також: Чотири найгучніші заяви нового заступника глави Офісу Президента під час Революції Гідності
Кого захищав захисник
Посвідчення адвоката Татаров отримав на початку 2015 року. Сьогодні він є співвласником двох компаній, які надають юридичні послуги і обидві мають назву «Креденс». При цьому, одна з цих фірм лише недавно змінила назву, а раніше це була «Правова корпорація «Татаров, Фаринник, Головко».
Адвокатську кар’єру Олег Татаров зробив на захисті кількох одіозних проросійських політиків. Зокрема, проросійського народного депутата Вадима Новинського, коли у грудні 2016-го року з нього намагалися зняти депутатську недоторканність через кримінальну справу, пов’язану з викраденням тодішнього митрополита РПЦ в Україні Олександра Драбинка.
За версією прокуратури, Новинський міг бути причетним до цього викрадення, щоб потім змусити предстоятеля Володимира зректися престолу.
На регламентному комітеті Верховної Ради у грудні 2016-го, де розглядали зняття недоторканності з Новинського, між ним і Луценком сталася словесна суперечка, в ході якої Луценко назвав адвоката Олега Татарова «сук*ю неправославною».
«Татаров – с*ка неправославна, ментовська с*ка, кончена. Яка казала, що Чорновол сама себе побила, майданівці самі себе повбивали», – крикнув Луценко.
Новинський у відповідь заявив, що вимагатиме вибачень від тодішнього генпрокурора через суд. А якщо не допоможе, то звернуться «в європейські суди». Проте в судовому реєстрі інформації про наявність такого позову немає.
Також, як адвокат, Олег Татаров представляв інтереси Андрія Портнова – одіозного проросійського політика, який у часи Майдану обіймав посаду заступника голови адміністрації Януковича.
Можливу причетність Портнова до злочинів розслідували прокурори Генеральної прокуратури України. Групою керував прокурор Олександр Божко – якого, за його словами, адвокат Татаров разом із Портновим погрожували «посадити» за те, що він розслідує цю справу.
Прізвище Татарова як адвоката Портнова фігурує у листі прокурора Олександра Божка від 11 липня 2019 року до тодішнього Генпрокурора Юрія Луценка. В оприлюдненому «Цензор.Нет» документі Божко скаржиться на погрози з боку Портнова та його адвоката Олега Татарова.

Зв’язку із Портновим Татаров навіть не приховує. Приміром, у травні 2020-го року в інтерв’ю телеканалу «Наш» він підкреслив, що разом із командою ексчиновника представляє потерпілих у справі про пожежу в одеському Будинку профспілок, яка сталася 2 травня 2014-го року.
Крім того, Олег Татаров був адвокатом підозрюваного у державній зраді колишнього кримського судді Валерія Чорнобука, якого затримали 3 листопада минулого року у Києві. За версією слідства, у 2014 році Чорнобук допомагав кримським судам перейти на роботу за російським законодавством і закликав місцевих суддів вивчати закони РФ й отримувати російські паспорти.
Читайте також: Зеленський призначив заступником глави Офісу Президента Олега Татарова, який захищав сепаратистів (відео)
Мільйонна декларація та борги за комунальні послуги, які він назвав «недійсними» через наявність субсидії
5 серпня, коли з’явився указ президента Володимира Зеленського про призначення Олега Татарова заступником керівника Офісу президента, останній подав декларацію як кандидат на посаду.
Судячи з документу, ще за часів роботи в МВС він став власником двох земельних ділянок на Київщині сукупною площею 2,8 тисячі квадратних метрів.
Крім того, задекларував дві квартири, чотири машиномісця та нежитлове приміщення у Києві, які його сім’я нещодавно придбала. Зокрема, трьома об’єктами нерухомості особисто Татаров володіє у житловому комплексі бізнес-класу під назвою «Парк-хол Горький» від забудовника «Укрбуд». Цей комплекс розміщений у центральній частині столиці, в Голосіївському районі і квадрат житлової площі там продають в середньому за ціною від 1,5 до 3 тисяч доларів.
«Слідство Інфо» нагадує, що якийсь час після звільнення з МВС Татаров працював директором юридичного департаменту «Укрбуду» і до січня поточного року він захищав у суді гендиректора компанії «Укрбуд Девелопмент» Олега Майбороду, якого у травні минулого року детективи Національного антикорупційного бюро затримали за підозрою в оборудках із житлом для Національної гвардії.
Татаров володіє позашляховиком Mercedes-Benz GLS 350 2017 року випуску. Разом із родиною він у минулому році заробив майже 17,5 мільйонів гривень, а також мав 400 тисяч доларів, 250 тисяч євро та 950 тисяч гривень заощаджень.
При цьому, «Слідство.Інфо» наголошує, що у жовтні 2017 року Деснянський районний суд Києва видав наказ стягнути з Татарова майже 28 тисяч гривень на користь «Київенерго» за комунальні послуги.
Ексміліціянт оскаржив рішення, зауваживши, що в нього відсутня заборгованість, а у квітні 2018 року суд скасував цей наказ.
Захисниця Татарова у суді заявила, що комунальники неправильно нараховували заборгованість, оскільки у боржника начебто була оформлена субсидія. Представників «Київенерго» на тому судовому засіданні не було.
Адвокатської кар’єри недостатньо – треба бути державником
Попри яскраву адвокатську кар’єру та чималі заробітки, Татаров не облишав спроб повернутись у владу.
Про першу таку спробу стало відомо ще у вересні 2014 року. Видання «Главком» оприлюднило тоді лист на ім’я експрем’єр-міністра Арсенія Яценюка, в якому тодішній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Путілов зазначав, що Татаров працює його помічником і просив погодити призначення ексміліціянта заступником голови ОДА. В листі йшлося про регалії й жодного слова про заяви Татарова в ході Революції Гідності. Більше того, під час зустрічі з журналістами Путілов взагалі запевняв, що Татаров допомагав активістам на Майдані.
Після публічного розголосу Татарова на посаду не призначили. Тодішній голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв сказав, що чоловіка звільнили через причетність до злочинів під час Євромайдану.
«Повернення у владу людей, які відповідальні за репресії на Майдані – навіть тих, хто мовчазно сидів і дивився, як це відбувається – ми не допустимо. Тоді в МВС робили страшні речі: бандитам зброю видавали, прикривали їх після спроб тероризувати Київ. Повернути таких людей – це плювок усім нам, і ми його не потерпимо», – говорив Соболєв виданню «Херсонські вісті».
Після того про кроки Татарова до продовження чиновницької кар’єри відомо не було. Лише у квітні 2020-го з’явилася інформація про наміри призначити Татарова заступником керівника Офісу президента. І тоді «Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані» закликала Зеленського не робити цього.
«Людина, яка була безпосередньо причетна до переслідувань майданівців, тепер має очолити весь правоохоронний блок, який покликаний розслідувати ці злочини. […] Ми вимагаємо відповіді від влади та особисто від Президента Зеленського. У лютому він зустрічався з родинами Героїв Небесної Сотні та, дивлячись у вічі батькам та дружинам, казав, який для нього важливий подвиг наших братів та сестер, – йшлося в заяві. – Ми вимагаємо припинити призначати на найвищі державні посади зрадників Януковича та чітко озвучити свою позицію у цьому питанні”.
«Відповідь» президента, оприлюднена на його сайті за чотири місяці, була лаконічною:

Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!