Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала звіт, в якому зібрані факти переслідування кримчан за відмову від служби в російській армії, а також дані про кількість призовників з початку окупації півострова.
«Відповідно до IV Женевською конвенцією держава-окупант не може примушувати жителів окупованій території служити в її збройних або допоміжних силах. Конвенція також прямо забороняє будь-які «тиск або пропаганду, спрямовані на забезпечення добровільного призову». Ці заборони є абсолютними, і їх порушення є серйозним порушенням конвенцій », – йдеться в звіті організації.
Human Rights Watch, за даними Кримської правозахисної групи, вказує у звіті про задокументовані 76 обвинувальних вироків за період з 2015 року по 8 жовтня 2019 включно. Крім того відомо про два випадки, які знаходяться на момент звіту на розгляді кримських «судів», і про один випадок, по якому триває слідство.
«Експерт КПГ Олександр Сєдов підтвердив, що реальна кількість справ і обвинувальних вироків, ймовірно, більше, оскільки багато вироки не публікуються. Сєдов також сказав, що з 2015 року число кримінальних вироків за ухилення від призову в Криму неухильно зростає, причому від 20 до 30 вироків виноситься в результаті кожної призовної кампанії», – повідомляє Human Rights Watch.
Міжнародна організація надає інформацію, де вказано, що з 2016 року російська влада анексованого півострова відправляє призовників з Криму служити на військові бази, які розташовані на території Росії. Майже 85% чоловіків, яких призвали на військову службу навесні 2019 року, були відправлені саме на бази РФ.
«Російська влада також проводить широку рекламну кампанію за призовом в Севастополі, Сімферополі та інших містах Криму, а ще постійно ведуть військову пропаганду для школярів в Криму», – сказано в доповіді.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!