Міністерство цифрової трансформації заявило про абсолютно неконтрольований доступ до більшості базових реєстрів в Україні і планує навести порядок в десяти сферах державного управління.
Про це повідомив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб в інтерв’ю «Економічній правді».
За його словами, у 10 сферах планується повністю змінити внутрішні процеси.
«Ми маємо абсолютно неконтрольований доступ до більшості базових реєстрів. Це жахливо. Тільки 28% реєстрів мають КСЗІ – сертифікат Держспецзв’язку про комплексну систему захисту інформації. Ми вибрали десять сфер, де хочемо провести цифрову трансформацію, повну зміну внутрішніх процесів», – сказав Вискуб.
Заступник міністра пояснив, що у першу чергу, зміни торкнуться судової, податкової, будівельної, митної сфер.
«Приклад можу привести за судовим реєстром. Зараз будь-який помічник судді може переглянути весь судовий реєстр і ввечері, напередодні обшуку або затримання, може попередити підозрюваного, що стосовно нього зафіксовано дозвіл суду на ті чи інші слідчі дії. В результаті на ранок підозрюваного вже не буде у країні», – розповів він.
Він додав, що після запуску порталу державних послуг «Дія» вже почалося «наведення порядку у хаосі».
«Я можу назвати вам десяток базових реєстрів, в яких діє неконтрольований доступ і, найгірше, навіть не логуєтся, хто заходив. Дивно, що багато хто піднімає ці питання в контексті «Дії», коли «Дія починає поступово наводити порядок в цьому хаосі», – підкреслив Вискуб.
А потім назвав кроки, які планується здійснити для наведення остаточного порядку в цій сфері.
«До чого ми хочемо прийти? Перше: запит до держреєстру повинен бути тільки один і на підставі конкретної законодавчої події, наприклад, реєстрація допомоги при народженні, і, безумовно, з логуванням, хто і коли мав доступ. Ми оптимізуємо реєстри, прибираємо дублювання і неактуальність. Ми знаходимося в ситуації, коли є купа реєстрів із записами про 46 млн громадян, у яких інформація неактуальна або дубльована. Найголовніше – більшість цих реєстрів не повинні були накопичувати інформацію. Наше завдання – зменшити обсяг даних, а не збільшити», – пояснив він.
Спочатку планується призначити керівника цифрової трансформації (CDTO) і це має бути зроблено протягом найближчих декількох тижнів.
«Протягом двох-трьох тижнів в кожному міністерстві. Це буде заступник з цифрової трансформації, людина на стику IT і держуправління. Призначати його буде Кабінет міністрів», – наголосив він.
Вискуб також додав, що змінюватися будуть бізнес-процеси на основі цифрових технологій. І це не будуть якість точкові реформи.
«Ми хочемо, щоб міністри або візіонери розвитку галузей почали інакше планувати реформу держустанов. Ми не хочемо отримати покращений реєстр, ми хочемо повністю змінені бізнес-процеси на основі цифрових технологій. Точкові електронні реформи не дають потрібний результат», – підкреслив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!