У Києві не очікують, що найближчим часом розпочнеться постачання в Україну західних винищувачів.
Про це заявив міністр закордонних справ країни Дмитро Кулеба, повідомляє Крим.Реалії.
При цьому Кулеба закликав розпочати навчання пілотів, якщо таке рішення західними країнами планується ухвалити у майбутньому.
«Я не очікую, що постачання винищувачів відбудеться найближчим часом, тому що це дуже складне завдання з погляду логістики та техніки. Тому ми радимо розпочати навчання українських пілотів на західних літаках вже зараз, щоб, коли буде ухвалено рішення про надання такого озброєння, не витрачати час і багато місяців на навчання», – сказав Кулеба.
Минулого тижня з’явилася інформація, що щонайменше два українські пілоти перебувають зараз у США і тренуються на авіасимуляторах на військовій базі в Тусоні (штат Арізона). Ціль цих тренувань – оцінити навички пілотів, щоб зрозуміти, скільки часу займе програма навчання українських військових льотчиків на сучасних західних літаках. Про це з посиланням на свої джерела повідомили NBC News та CNN.
Зазначається, що Україна наполягає на постачанні їй країнами Заходу бойових літаків для відображення російської агресії. Йдеться головним чином про винищувачі F-16. Це питання держави НАТО обговорюють з кінця січня. Поки що постачання Києву авіатехніки допускала влада Франції та Нідерландів.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув відправку Україні винищувачів, пославшись на необхідність не допустити подальшої ескалації конфлікту. Президент США Джо Байден також заявив, що не розглядає таку можливість. Водночас, за інформацією The New York Times, в адміністрації Байдена не виключили передачі Києву винищувачів F-16 через треті країни, зазначає видання.





