Легалізація українців в Іспанії набирає обертів – країна планує узаконити близько мільйона іноземних працівників протягом наступних трьох років, серед яких і українці.

Про це йдеться у публікації Euronews, передає Ukraine Pulse.

Як зазначається, ця стратегія зумовлена критичною демографічною ситуацією – населення країни стрімко старіє, а народжуваність у 2023 році досягла найнижчого рівня за всю історію ведення статистики з 1941 року.

Курс на залучення кваліфікованих працівників з-за кордону був офіційно підтверджений іспанським урядом у 2024 році. Цікаво, що така політика різко контрастує з антиміграційними настроями, які поширюються в багатьох інших європейських країнах.

Економіка країни вже відчуває позитивний вплив від припливу іноземної робочої сили, тому легалізація українців в Іспанії є очікуваною подією. За підсумками минулого року економічне зростання країни склало 3%, що значно перевищує середній показник по Євросоюзу (0,8%). Експерти пов’язують цей успіх саме з внеском мігрантів у розвиток економіки.

За даними іспанського уряду, майже половина всіх робочих місць, створених у країні з 2022 року, зайнята іноземцями. При цьому в структурі мігрантів, які осідають в Іспанії, переважають вихідці з Латинської Америки.

Незважаючи на лояльність до легальних працівників, Іспанія, як і інші країни ЄС, продовжує боротися з нелегальною міграцією через Середземне море та підтримує загальноєвропейські ініціативи з регулювання притоку біженців.