Поліція, нацгвардія чи прикордонники не зможуть увійти в демілітаризовану зону на Донбасі, це може вважатися порушенням домовленостей.
Про це заявив голова Станично-Луганської райдержадміністрації Юрій Золкін в інтерв’ю «Тижню».
Він зазначив, що на даний момент українські військові відійшли до селища. Зараз вони знаходяться приблизно на лінії, де розташований контрольний пункт в’їзду-виїзду.
«Стали перед будинками. Це нам дало можливість вимагати від окупантів дзеркального виконання угоди. Хоча ви були в районі моста, бачили, що вони виконали не все. У них до сих пір залишаються нерозібрані бетонні укріплення перед мостом», – сказав Юрій Золкін.
Також Золкін підтвердив розповсюджену в інтернеті та на YouTube інформацію про те, що на мосту часто бачать та ідентифікують бойовиків «ЛНР». Більш того, говорить про «бізнес», який вони там собі побудували, допомагаючи людям переходити через міст та перевозити речі.
(Мабуть, це саме про те відео, де зняли на камеру бойовика на українській стороні мосту, який прикрився шляпою і не відповідав на питання про те, чи справді він є одним з ватажків терористів, але сказав, що він «просто сидить та допомагає людям. Дійсно, на відео показували як це проходить, оголошувались навіть розцінки на перевезення вантажу, – ред.).
«Трапляються історії, коли на тому мосту ідентифікують бойовиків. Вони там свого часу навіть «бізнес» побудували: допомагали людям похилого віку переміщатися через міст. Більше того, там навіть Владислав Дейнего (так званий «міністр закордонних справ «ЛНР», – ред.) ходив і його затримали. Але це демілітаризована зона. Там не може бути ні комбатантів, ні військових, ні Нацгвардії, ні поліції. Хто цих сепарів затримає? Яким чином? Це питання поки не вирішене», – додав голова Станично-Луганської райдержадміністрації.
При цьому Юрій Золкін говорить, що безпека людей – це найголовніше, але хто її буде забезпечувати – не ясно.
У демілітаризованій зоні не можуть знаходитись будь-які силові структури України, бо то вважається порушенням Мінських угод. А терористів там бачать. Тож як це все може бути і на питання: що робити, якщо станеться якась непередбачувана подія, взагалі немає відповідей.
«Я у військових, у поліції питаю: не дай Бог, станеться надзвичайна подія в цій демілітаризованій зоні, як туди повинен потрапити слідчо-оперативна група? Як це взагалі повинно відбуватися? Розведення військ у нас було в липні. З тих пір відповіді на це питання у мене поки немає. Але всім же відомо: слідчо-оперативна група в будь-якій точці України озброєна. А у нас в демілітаризовану зону не можуть потрапити озброєні люди. Туди навіть прикордонники не можуть зайти. А якщо вони туди зайдуть, то окупанти можуть вважати це порушенням домовленостей», – сказав Юрій Золкін.
Нагадаємо. В ході відеоінтерв’ю, за кермом «Тесла», президент України Володимир Зеленський заявив: «Наші війська готові, наші військові молодці, розведення пройшло стовідсотково, безпечно, ми відійшли на позиції підготовлені, облаштовані. Ніякої «сірої зони» там немає. Там безпечна ситуація, там знаходяться наші люди. Військові відійшли, але там знаходяться представники поліції і Служби безпеки. В Станиці Луганській ми зробили такий тимчасовий пішохідний міст, а сьогодні вже заливається бетон і буде фундаментальний міст побудований в Станиці Луганській, там КПВВ, там світло, там Швейцарія».
«У МВС вистачає сил і засобів для забезпечення громадської безпеки. У разі порушення противником домовленостей про розведення військ у МВС вистачить сил і засобів вчасно і адекватно відреагувати на загрозу», – зазначив міністр Аваков, коли заспокоював противників відходу ВСУ у Золотому та Петрівському.
А ватажки обох угруповань «ДНР» (Пушилін) та «ЛНР» (Пасічник) заявили, що у разі, якщо до будь-якого міста демілітаризованої зони зайде поліція чи нацгвардія – введуть зі своєї сторони своїх силовиків.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!